KANSERİNİZİ SİZ YÖNETİN
Kanserinizi yönetirken dikkat etmeniz gerekenler:
  • Önce teşhisi doğrulayın,yani başka bir göze patoloji preparatınıinceletin. Kanser de yanlış teşhis, zannettiğinizden yüksek orandadır.
  • Kanseriniz hakkında olabildiğince fazla soru sorun ve en detaylı bilgilere ulaşın.
  • Karar vermek için kendinize zaman tanıyın,acele etmeyin. Birkaç gün yada hafta kendinizle baş başa kalın. Korkmayın bir-iki hafta tedaviye geç başlamak sorun yaratmaz,kanser en az on yıl önce başlamış bir hastalıktır. Kimseyle görüşmeyin,TV seyretmeyin,gazete okumayın ve ziyaretçi kabul etmeyin. Bu dönemde yeni “Yaşam Felsefesi” ni oluşturun. Ölümle yüzleşin.
  • Ardından hemen yönetici takımınızı kurun. Anlaşabileceğiniz bir doktor, size yardım edebilecek bir yakınınız, çok sevdiğiniz bir dostunuz, belki psikoterapistiniz yada başka biri...
  • Size farklı alternatifler sunan, diğer tedavi yöntemlerine sıcak bakan ve sizin yönetimde ortağınız olan farklı yaklaşan doktoru seçin. Ünlü yada ünvanlı doktor, her zaman iyi doktor demek değildir.
  • Önce küçük adımlarla başlayın. Tedavileri tahammül edebileceğiniz şekilde uygulanmasını sağlayın. Beslenmenizden giyinmenize, hobilerinizden fobilerinize kadar tamamen yeni belirlediğiniz yaşam felsefesiyle yavaşça hareket edin. Hayat ödevlerini bir kenara bırakın.
  • Bedeninize güvenin ve saygı duyun. Çünkü bu zamana kadar sizin hastalanmanızı önleyen bedeninizdir. O sizin dostunuzdur,hatta o sizin ta kendinizdir, ona bir düşman gibi yaklaşmayın. İyleşme potansiyelinize güvenin. Bu endenle de savunma sistemlerinizi zayıflatacak her şeyden kaçının.
  • Tedavi de ilk iş : Bedeninizdeki tümör yükünü azaltın. Kocaman bir kitleyle yola çıkmak işinizi zorlaştırır ve sizi yorar. Cerrahi olarak tümörn alınması yada kemoterapi-radyoterapi ile küçültülmesi bilinen en güvenilir tümör azaltma yöntemleridir. Tümör yükünüz azaldığında işiniz daha da kolaylaşacaktır.
  • Klasik Tıbbi tedavilerin dışındaki alternatif yöntemleri de öğrenin,ama hemen uygulamaya kalkmayın. Bu yöntemlere sıcak bakan bir doktor mutlaka bulacaksınız. Doktor kontrolünde olmaksızın asla bu yöntemlere başvurmayın, komşu tavsiyelerine veya medya daki mucize tedavilerine itibar etmeyin.
  • Stresinizle başa çıkmayı öğrenin. Sizi mutsuz edecek kişi yada olaylardan uzak durun. Umutlu ve Mutlu olmak, iyleşmenin olmazsa olmazlarından biridir.
Detaylı Bilgi için NO CANCER
KİŞİYE ÖZEL SAĞLIKLI YAŞAM YÖNETİMİ hizmeti için lütfen 444 6 966 nolu telefonu arayın...
Kişiye Özel KANSER TEDAVİSİ ve KANSER RİSK YÖNETİMİ için 444 6 966 ve 0533 473 64 66 nolu telefonlardan randevu alabilirsiniz.
Muayene ve görüşme randevularınızı NİŞANTAŞI için 444 6 966 nolu telefondan alabilirsiniz.