KANSERİN ÖNLENMESİ
Kanserin önlenmesi tıbbın değil, toplum mühendisleri (siyasetçiler, aydınlar,halk-devlet) in başarabileceğinin ötesinde tüm insanlığın işin içerisine katılmasını gerektiren evrensel bir problemdir. Uluslararası politikalarla sürdürülebilecek uzun ve meşakatli bir süreçtir. Ancak, bu yola girmeye bile daha henüz karar verilmemiştir.
Toplum mühendislerinin bu konuda kafaları karışıktır,rotaları yoktur, yani hangi yönde ilerleyeceklerini bilememektedirler. Bütün kanser türlerini bir anda önleyecek, görünmez kılacak yada çok erkenden teşhis edecek yöntemler geliştirilmesi “olağanüstü bir toplumsal mutabakat” ile ancak mümkündür. Sigara yasağı v.b. kampanyalarla ilerleme kaydedilmiş olsa da, kanseri önlemede istediğimiz noktaya gelmediğimiz bir gerçektir. Hali hazırda “Kanseri önlemek ancak bireysel olarak mümkündür”. Bireysel bazda kanserin önlenmesinde zorluk olduğunu yanlış sağlık yada toplumsal politikalara bağlamak kolaycılığa kaçmaktır. Ailesinde kanserli bulunanların risklerini analiz eden (GENLIFE gibi) yöntemler mevcut olup, kişisel olarak kanser önleme programlarının başarıyla uygulanması mümkündür. Sanıldığının aksine “erken teşhis” kanseri önlemez,sadece erken fark edilmesini sağlar,bu durumda kanser yine de vardır.

Detaylı Bilgi için NO CANCER
KİŞİYE ÖZEL SAĞLIKLI YAŞAM YÖNETİMİ hizmeti için lütfen 444 6 966 nolu telefonu arayın...
Kişiye Özel KANSER TEDAVİSİ ve KANSER RİSK YÖNETİMİ için 444 6 966 ve 0533 473 64 66 nolu telefonlardan randevu alabilirsiniz.
Muayene ve görüşme randevularınızı NİŞANTAŞI için 444 6 966 nolu telefondan alabilirsiniz.